!-- Google Tag Manager -->
0грн
Доставка, особиста знижка розраховується при оформленні заказу
Як встановити душовий піддон?

Як встановити душовий піддон?

Як встановити душовий піддон самостійно?

Порядок монтажу піддона душової кабіни відрізняється в залежності від типу, матеріалу виготовлення конструкцій, розмірів та інших параметрів. В будь-якому разі вас очікують роботи з вирівнювання виробу, його закріплення та під’єднання до системи зливу. Порядок і комплекс додаткових робіт може відрізнятися.

Вибір та особливості монтажу душових піддонів

Найпершими критеріями вибору душового піддона є його форма та розміри. Він має відповідати місцю встановлення та конфігурації кабіни за шириною, глибиною, висотою. В залежності від розташування, це може бути квадратна, прямокутна, кругла чи трикутна конструкція.

Також варто врахувати висоту піддона. Моделі з бортами 6-10 см зручні та підходять для людей поважного віку й дітей. Середня глибина до 18 см є оптимальною для багатьох користувачів. Піддон з високими бортами до 35 см може навіть мати місце для сидіння або замінити собою маленьку ванну для дитини. Проте високі стінки не завжди зручні для маломобільних користувачів і пенсіонерів.

Монтаж піддона душової кабіни може виконуватися на металевий каркас, що забезпечує його міцність і жорсткість. Моделі з міцних матеріалів, що не потребують підсилення каркасом, можуть монтуватися на рівну поверхню або на п’єдестал. Щоб зрозуміти, як встановити душовий піддон, для початку потрібно визначитися з матеріалом його виготовлення та іншими параметрами.

Якими бувають душові піддони?

Серед найважливіших критеріїв вибору душового піддона виділяють матеріал, з якого виготовлено конструкцію, та спосіб монтажу. Розглянемо вироби за обома критеріями.

За матеріалом

Сьогодні виробляються десятки варіантів піддонів із різних матеріалів. Проте найпоширенішими та практичними вважаються такі:

  • чавун і сталь доступні за ціною, проте важкі, холодні на дотик, тому не завжди комфортні, вони шумні при падінні струменів води;
  • акрил приємний на дотик, легкий, дешевий, тихий, простий у встановленні, проте необхідна обережність під час експлуатації, бо його легко пошкодити;
  • мармур є преміальним матеріалом, приємним на дотик, екологічним, ефектним на вигляд, з високими експлуатаційними властивостями та довгим строком служби, чим і виправдана його ціна.

Обирайте модель в залежності від бюджету, побажань щодо комфорту, особливостей догляду, дизайну ванної кімнати та інших обставин.

За типом монтажу

В залежності від типу конструкції, виріб може встановлюватися так:

  • на ніжки;
  • на підлогу;
  • на п’єдестал.

Достатньо поставити конструкцію на рівну поверхню. Монтаж піддона душової кабіни на ніжках також простий і не потребує складних дій, використання спеціального інструменту. В разі монтажу на п’єдестал доведеться зайнятися будівництвом спеціальної конструкції з цементу та цегли.

Порядок встановлення душового піддона

Процедура монтажу та її відмінності переважно залежать від того, з якого матеріалу ви обрали модель. Інколи достатньо поставити конструкцію з закріпленням герметиком, а також доведеться попрацювати з інструментом ледь не на професійному рівні.

Як встановити душовий піддон із чавуну?

Чавунний піддон виглядає як монолітна конструкція. Якщо в ньому є ніжки, вони відлиті разом із основою. Тому збирати комплект не потрібно. Достатньо його поставити, підключити до системи зливу та зафіксувати.

Модель встановлюється на підлогу, і в разі перекосів у певну сторону вирівнюється за допомогою підкладок, наприклад, з металу. Матеріал має бути міцним і не пошкодити підлогове покриття. Перевірте рівність розташування конструкції рівнем за всіма бортами, діагоналлю.

Для фіксації піддона в потрібному положенні його не закріплюють до стіни. Для цього виконують цементування ніжок, закріплення виробу за допомогою монтажної піни. Після всього лишається підключити сифон. Перед тим як встановити душовий піддон з чавуну, зверніть увагу, чи вистачає під ним місця для сифона, бо часто такі моделі достатньо низькі. Можливо доведеться збудувати з цегли борт, на який далі виставляється виріб.

Монтаж піддона душової кабіни з акрилу

Акрилові моделі зазвичай встановлюють на армований каркас і ніжки. За відсутності кронштейнів для підтримки важливо, щоб дно було підсилене.

Перед тим як встановити душовий піддон із акрилу, в спеціальні отвори вкручуються ніжки. Вони мають бути розташовані на одній висоті. Важливо впевнитися в тому, що висота ніжок дозволяє монтувати під піддоном сифон. Конструкція встановлюється у відповідне місце та підключається до зливу. Для встановлення сифона з прокладками патрубком покладіть піддон на бік, змонтуйте комплектуючі та закріпіть епоксидним пластиліном або клеєм в місяцях стиків. За наявності полімерних або патронованих прокладок користуватися клеєм не потрібно.

Встановіть піддон там, де він має стояти, вирівняйте, підігнавши висоту кожної сторони, регулюючи ніжки, перевірте борти рівнем. Місця прилягання до стін обробіть клеєм, а потім герметиком. Підключіть сифон. Це все — піддон встановлено!

Встановлення душового піддона з литого мармуру

Мармур і кераміка стали трендами сучасних ванних кімнат. Для монтажу піддона душової кабіни з мармуру або кераміки достатню поставити його на рівну поверхню та підключити зливну систему. Це монолітні рівні вироби, що потребують обережності під час кріплення.

Якщо в моделі вже є ніша для розташування елементів зливу до каналізації, то жодних додаткових робіт виконувати не потрібно. Але за відсутності ніші потрібно звести п’єдестал. В такому разі в місці встановлення конструкції наноситься шар гідроізоляції з руберойду, гуми чи іншого матеріалу. Водонепроникний шар має полімеризуватися.

Після цього потрібно зробити цементну стяжку й на ній збудувати кладку в середині контуру піддона. Її висоти має вистачити для встановлення сифона. Монтаж піддона душової кабіни здійснюється на шар цементного розчину, підключивши зливний отвір до каналізації через сифон. Лишається облицювати п’єдестал плиткою й керамогранітом.

Як встановити піддон у ванну?

Встановити піддон у ванну можна під стіною або в кутку кімнати. Це залежить від розміру, форми, конфігурації санвузла. Цей елемент може бути додатковим для використання душу, а може виступати й основним, коли в ванній кімнаті немає безпосередньо ванної.

Монтаж душового піддона на ніжках та без них

Те, як встановити душовий піддон, залежить від наявності ніжок, їх конфігурації та особливостей монтажу.

Встановлюємо душовий піддон з ніжками

Піддон може бути з відлитими або окремими ніжками. Іноді передбачене встановлення підсилювального каркасу. В будь-якому разі ніжки мають бути встановлені на тверді пласкі опори, що не продавлять підлогове покриття.

Моделі з інтегрованими ніжками вирівнюються за допомогою підкладок. Окремі ніжки вкручуються та регулюються за допомогою різьби. Достатньо підкрутити кожну з них так, щоб піддон став рівно, не хитався.

Встановлюємо душовий піддон без ніжок

Якщо піддон виготовляється без ніжок, його монтаж може виконуватися просто на підлогу або на спеціально збудовану основу. В разі коли конструкція не дозволяє розташувати під нею сифон, може знадобитися збудувати п’єдестал чи встановити опори з цегли.

Важливо розташувати основу так, щоб вага та навантаження під час використання конструкції були розподілені рівномірно по всій площі. Також необхідно звернути увагу на рівність монтажу піддона душової кабіни та підігнати опори, якщо конструкція стає під нахилом.

Отже, порядок, принцип і складність того, як встановити душовий піддон, залежать від його типу, конфігурації, матеріалу. Моделі з одного й того ж матеріалу можуть встановлюватися зовсім за різною технологією, в залежності від особливостей конструкції. Якщо вам складно або незручно займатися таким завданням самостійно, в разі придбання сантехніки в компанії Miraggio ви можете замовити й монтаж піддона душової кабіни професіональними майстрами.

Читати інші новини в цій темі