
Як встановити умивальник (раковину) самостійно
Перед тим як встановити умивальник у ванній кімнаті, визначтеся з його зовнішнім виглядом, способом монтажу та кріплення. Від цього залежатиме порядок робіт, перелік завдань та інструментів. Іноді достатньо просвердлити отвори під кронштейни та зафіксувати конструкцію на них, обробивши місця стиків герметиком, а може знадобитися попрацювати ще й з меблями ванної кімнати.
Особливості вибору та монтажу умивальника
Сьогодні виробляються сотні умивальників із різних матеріалів у доступному ціновому сегменті. Можна вибрати моделі у стилі класика або мінімалізм. Вони відрізняються розмірами, типом монтажу, формою та конфігурацією. Від цього залежить, як встановити раковину, щоб її монтаж був якісним і надійним.
При виборі варто враховувати:
- відповідність матеріалу умовам експлуатації та стилю інтер'єру;
- збіг раковини з місцем встановлення за розмірами;
- оптимальну форму для тих чи інших умов, дизайн інтер'єру;
- колір, конфігурацію та інші характеристики та параметри.
Раковина може бути з акрилу, кераміки, штучного або натурального каменю, фаянсу. Їх відмінності у ціні, довговічності, особливостях догляду, практичності. Але принцип встановлення практично той самий.
Види умивальників
Принцип встановлення раковини відрізняється залежно від форм-фактора, конфігурації, виду монтажу. Сантехніку переважно розрізняють за двома параметрами.
За формою
На ринку популярні умивальники таких форм:
- круглі – їм властиві компактність та мінімалізм;
- квадратні – еталон акуратності та раціональності;
- прямокутні – відрізняються зручністю та просторістю;
- овальні – таким моделям притаманні естетичність та оригінальність.
Щоб заощадити місце, вибирайте перші два варіанти. Останні два підходять для просторих ванних кімнат. Монтаж круглих та овальних моделей в основному здійснюється на стільницю, а квадратних та прямокутних –. до стіни на кронштейни.
За типом монтажу
На вибір представлені такі види сантехніки:
- На п'єдесталі. Кріпиться на кронштейни або спеціальний каркас. Сифон та труби ховаються за декоративним п'єдесталом у вигляді опори.
- Накладні. Монтуються замість верхньої кришки тумби і представляють собою умивальники з краном, що спираються на меблі. Додатково можуть фіксуватись кронштейнами.
- Врізні. Врізаються в стільницю з ефектом розташування врівень і прикручуються знизу, або кріпляться за рахунок бортика по периметру, який виступає над поверхнею.
- Меблеві. У цьому випадку умивальник йде відразу в комплекті з меблями, тому не доводиться займатися роботами з припасування та встановлення сантехніки на тумбу або інший елемент інтер'єру.
- Консольні. Призначені для встановлення над пральною машиною. Вони відрізняються компактною плоскою формою. Фіксуються на кронштейни до стіни.
Від вибору умивальника залежить те, наскільки якісно ви зможете оптимізувати простір у ванній кімнаті, її функціональність та зручність використання.
Як встановити умивальник?
Залежно від конфігурації ванної кімнати, комплектації її тими чи іншими меблями та розташуванням елементів з метою оптимізації простору, встановлення умивальника буває кількох видів. Найпопулярнішим варіантом залишається монтаж на тумбу. При цьому місце під умивальником задіюється як зона зберігання. Як встановити умивальник на тумбу? Є кілька способів:
- настільний – у такому випадку раковина ставиться зверху стільниці, через яку проводяться комунікації для відведення води в каналізацію;
- накладний – зібраний умивальник із сифоном та краном ставиться замість кришки на тумбу, при необхідності елементи меблів підрізаються для розташування сифона, трубок;
- врізний – умивальник встановлюється в стільницю в спеціальний виріз з виступом по периметру або врівень з поверхнею.
Під час встановлення на тумбі можна залишити з боків частину стільниці для приладдя. Як правило, такий варіант монтажу застосовується у просторих ванних кімнатах. Для оптимізації простору тумба під раковину підбирається по ширині умивальника. Сантехнічний пристрій повністю закриває верхню частину меблів.
З метою економії простору також варто розглянути спосіб встановлення раковини над пральною машиною. Це альтернатива встановленню над тумбою. В цьому випадку підбирається раковина з можливістю розташування сифона та труб максимально близько до стіни за машинкою. Сама сантехніка монтується до стіни на кронштейни так, щоб між нею та пральною машиною залишилося кілька сантиметрів простору. Відмінність цього від кріплення на тумбу у тому, що основне навантаження припадає на стіну. Якщо ставити раковину на тумбу, монтаж до стіни може бути необов'язковою.
Як встановити умивальник підвісного типу?
Підвісний умивальник монтується безпосередньо на стіну за допомогою кронштейнів. У разі встановлення важкої сантехніки для неї краще вибрати несучу конструкцію. Технологія монтажу починається із вимірів та встановлення кронштейнів. Далі ними кріпиться раковина. Останнім етапом встановлення умивальника на стіну, є його збирання, у тому числі кріплення змішувача, підключення шлангів, сифона. Комунікації під сантехнікою можуть ховатися за допомогою спеціальної накладки у вигляді ніжки.
Як встановити накладний умивальник?
Принцип того, як встановити раковину накладного вигляду, відрізняється тим, що тут потрібно підготувати вирізи в меблях, а потім ставити в них сантехніку в уже зібраному вигляді з краном та сифоном. Якщо передбачено кріплення до стіни, конструкція прикручується на кронштейни, але лише для підстрахування. Тут не потрібно використовувати масивні елементи кріплення.
Як встановити врізний умивальник?
Найскладніше встановити умивальник у тумбу через врізання в стільницю. Тут недостатньо замінити раковиною кришку. У стільниці за шаблоном або вимірами робиться виріз, в який ставиться умивальник. Місця стиків обробляються герметиком. При монтажі конструкція урівень фіксується знизу комплектом кріпильних елементів.
Як встановити раковину у ванну?
Якщо узагальнити принцип того, як встановити умивальник у ванній кімнаті, порядок дій буде наступним:
- демонтаж старої сантехніки у разі її наявності;
- збірка умивальника, в тому числі кріплення змішувача, сифона;
- установка на кронштейни або меблі;
- підключення до комунікацій.
- перевірка конструкції на працездатність, відсутність течі.
Перед тим як встановити раковину у ванній кімнаті, перекрийте воду, спустіть тиск зі старого змішувача. Після демонтажу виконайте розмітку для оптимального розташування конструкції на зручній для вас висоті. Приклавши раковину до лінії, позначте місця для свердління отворів під кронштейни.
Якщо є п'єдестал, виміряйте висоту так, щоб він чітко встановлювався під раковиною без проміжків. У разі встановлення на тумбу роботи проводять після монтажу меблів. Зафіксувавши конструкцію, встановіть на неї елементи, що залишилися, і перевірте на працездатність.
Встановлення раковин з різною кількістю чаш
Деякі відмінності є в установці умивальників для ванної кімнати з різною кількістю чаш.
Як встановити раковину з однією чашею?
Порядок того, як встановити раковину з однією чашею, є стандартним. Тут передбачена звичайна конфігурація, складання та кріплення проводяться за стандартним алгоритмом.
Як встановити раковину з двома чашами?
Встановлення умивальника на дві чаші передбачає підключення відразу пари сифонів та їх підведення до системи зливу. Кран може бути один на обидві чаші та встановлюватись посередині, або кожен відсік комплектується своїм змішувачем. Тому обсяг роботи більший. Також може знадобитися встановлення додаткового кронштейна. А виріз у стільниці буде більшим.
Якщо сумніваєтеся у виконанні підключення самотужки, ми знаємо, як встановити умивальник професійно з дотриманням правил. При покупці сантехніки в компанії Miraggio ви можете звернутися до фахівців, які змонтують її швидко, чисто та акуратно.